Školní kolo v recitaci - 1.stupeň

Dne

Více než dvacet odvážlivců dne 9.března předneslo svou báseň při školním kole recitační soutěže. Porota ve složení p.u. Pimková, p.u. Dobešová a p.u. Mauksová, rozhodla, že v kategorii 1.- 3.třída zvítězil s přehledem Matouš Krátký, druhé místo obsadil Tomáš Iránek a pomyslný bronz brala Kája Masek. Kategorie 4.-5. třída byla velmi vyrovnaná, nakonec zvítězila Terezka Netopilová, druhá byla Nikča Martínková a třetí místo obsadil Erik Harman. K této kategorii, jež jsem byl přítomen, si neodpustím malou poznámku. Dle mého názoru se mohly do elitní trojice vejít také Elenka Havlová či Anetka Rigasová, úroveň však byla vysoká a porota rozhodla tak, jak rozhodla a platilo dnes zejména Coubertinovské: ,,Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se." A proto pochvalu zaslouží všichni zúčastnění, kteří měli tu kuráž stoupnout si před porotu i své spolužáky a odrecitovat to, co se doma dobrovolně poctivě učili.
R. Paulík - učitel