Školní poradenské pracoviště ZŠ Valtice

ŠKOLNÍ ROK 2020 - 2021

Hlavním úkolem je poskytování konzultačních a poradenských služeb žákům, jejich zákonným zástupcům i vyučujícím.

Cíle ŠPP:

• poradenské služby ve škole, a to nejen žákům, ale i zákonným zástupcům a pedagogům
  • spolupráce a metodická pomoc učitelům a žákům
  • řešení problémů spojených se školní docházkou, především záškoláctví a vysoká absence
  • spolupráce s ostatními poradenskými zařízeními a dalšími institucemi
  • péče o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami,
  • péče o nadané žáky, jejich vyhledávání
  • sledování a péče o žáky neprospívající, vytváření předpokladů pro snižování jejich neprospěchu
  • sledovat a vyhodnocovat plnění IVP, podpůrných opatření
  • poskytování poradenských služeb kariérového poradenství
  • práce s třídními kolektivy
  • zlepšování sociálního klimatu školy
  • prevence sociálně patologických jevů, zajišťování programů prevence
  • zapojení do DVPP, sledování a doporučení vhodných kurzů pro vyučující nebo celou sborovnu
  • zapojení do MAP, aktivně vyhledávat a doporučovat vhodná témata pro sdílení dobré praxe, školení pro učitele, akce pro rodiče
  • podporovat žáky, kteří měli nepříznivé podmínky pro distanční vzdělávání nebo výrazně zaostávají (metodická pomoc vyučujícím, konzultační hodiny)

Prioritou ŠPP v letošním školním roce bude zajištění metodické pomoci a podpory učitelům v práci se žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, se žáky nadanými. Spolu s vedením školy vytvořit systém podpory pro žáky, kteří měli nepříznivé podmínky pro distanční vzdělávání. Sledovat a doporučovat nabídky vhodných vzdělávacích kursů pro začínající učitele, nové metody učení. Metodická pomoc pro třídní učitele při vedení třídnických hodin, návrhy témat do třídnických hodin, případná účast. Ve spolupráci s vedením školy sledovat dotační programy a aktivně se zapojovat.

Organizační struktura

Výchovný poradce:  Mgr. Pavlína Dvořáčková

Školní metodik prevence: Mgr. Soňa Vašíčková

Asistenti pedagoga: Sabina Zelinková, Jaroslava Tichá, Martina Rajnohová, Mariana Pouchlá, Dagmar Kerelová